Nebenaudojamų akumuliatorių supirkimas – puikus būdas atsikratyti atliekų, rūpintis gamta ir gauti papildomų pajamų. Supirkti akumuliatoriai yra nukenksminami ir perdirbami. Primename, kad atsižvelgiant į Europos Sąjungos aplinkosaugos reikalavimus, mūsų šalyje akumuliatoriai negali būti išmetami į įprastus konteinerius su kitomis atliekomis. Pažeidėjai yra baudžiami piniginėmis baudomis.
Jei akumuliatoriai yra tvarkomi neteisingai, visų pirma jie kelia didelį pavojų mūsų gyvenamajai aplinkai. Apskritai, nebenaudojamų transporto atliekų supirkimas apsaugo nuo kenksmingų medžiagų ir žalingo jų poveikio. Primename, kad tradiciniai rūgštiniai švino akumuliatoriai yra pagaminti iš toksiškų medžiagų, kuriose yra ne tik sunkiųjų metalų, bet ir kitų cheminių darinių, keliančių pavojų mūsų sveikatai. Nenukenksminti ir tiesiog išmesti akumuliatoriai pradeda irti, dėl to į aplinką patenka sieros rūgštis, švinas, elektrolitas ir kitos pavojingos medžiagos. Į dirvožemį besiskverbianti sieros rūgštis išnaikina šalia esančius augalus ir gali užnuodyti augmeniją. Be to, kenksmingos medžiagos, patekusios į gruntinius vandenius, plinta toliau ir gali patekti į gyvūnų ir žmonių organizmą. Garuojančios medžiagos per orą patenka į mūsų kvėpavimo takus ir tampa įvairių ligų priežastimi, taip pat kelia rimtą pavojų visai ekosistemai.
Bendrąja prasme akumuliatoriai grupuojami pagal elektrolito tipą. Šiuo atžvilgiu išskiriama rūgštinė ir šarminė įranga. Tarpusavyje akumuliatoriai skiriasi tipais ir naudojimo paskirtimi. Šiandien plačiausiai naudojami švino rūgštiniai akumuliatoriai, pritaikomi automobiliams, troleibusams, motociklams, lėktuvams, elektrokrautuvams ir t. t. Šio tipo įranga naudojama ir nepertraukiamos srovės šaltiniuose. Svarbų vaidmenį atlieka ir nikelio-kadmio akumuliatoriai, naudojami vietoje įprastų galvaninių elementų, lėktuvuose, troleibusuose, statybiniuose elektriniuose instrumentuose. Galvaninius elementus keičia ir nikelio-metalo hidrido akumuliatoriai. Rinkoje plačiai naudojami ir kitų tipų akumuliatoriai, pvz., ličio jonų, ličio-polimerų ar nikelio-cinko.
Akumuliatorių supirkimas užtikrina tinkamą pavojingos technikos perdirbimą ir leidžia iš to užsidirbti. Be to, akumuliatoriai ne tik nukenksminami, bet ir perdirbami, todėl dalimis grįžta į rinką. Paprastai perdirbimui naudojamas švinas ir plastikinis korpusas. Perdirbėjai vertina ir elektrolitą, kuris naudojamas įvairių tipų trąšų gamybos pramonėje. Jei nusprendėte parduoti akumuliatorių, visų pirma turėtumėte pasidomėti supirkimo įmonėmis. Siūlome apsilankyti internetinėje svetainėje http://www.metransa.lt – UAB „Metransa“ palankiomis sąlygomis superka metalo laužą, rūgštinius akumuliatorius, šarminius akumuliatorius ir baterijas iš privačių asmenų, įmonių ir organizacijų. Įmonėje naudojama profesionali technika ir įranga, užtikrinanti tinkamą metalo laužo ir akumuliatorių paruošimą perdirbimui.